Upis novih članova

02.10.2020 | by Admin

U tijeku je upis novih članova, djece i odraslih, i to u sljedeće skupine:

• FOLKLOR
    Pročelnik: Martina Ozimec (tel. 098 959 2473)
  • ŽVEGLICE (godište od 2010. do 2012.) - Stručni voditelj: LUCIJA SKULIBER
  • SRČEKA (godište od 2008. do 2010.) - Stručni voditelj: MIRJANA MICAK
  • KOLOVRTI (godište od 2003. do 2007.) - Stručni voditelj: ALEN ŠUŠKOVIĆ
  • JEŽI (godište do 2002.) - Stručni voditelj: ALEN ŠUŠKOVIĆ
  • PUHAČKI ORKESTAR
    Pročelnik: Marko Forko (tel. 098 904 0409)
  • DJEČJI - Stručni voditelj: MIHAEL KRIŽANČIĆ
  • ODRASLI - Stručni voditelj: ROBERT HOMEN, prof
  • TAMBURAŠKI ORKESTAR
    Pročelnik: Nedeljko Milošić (tel. 098 604 893)
  • DJEČJI - Stručni voditelj: TATIJANA LENART, prof
  • ODRASLI - Stručni voditelj: ROBERT MIHOVILIĆ, prof
  • MALI VOKALNI SASTAV
    Pročelnik: Lidija Košec (tel. 098 193 7992)
  • ODRASLI - Stručni voditelj: TATIJANA LENART, prof

Međunarodno natjecanje Istria Cantat

22.02.2020 | by Admin

Istria Cantat 01

U organizaciji Pulskog Mješovitog pjevačkog zbora Cantus PoPuli te Hrvatske udruge zborovođa dana 22.02.2020 od 12 sati pa sve do večernjih sati u Domu hrvatskih branitelja održava se natjecanje zborova naslovljeno Istria Cantat, u kojem nastupa i Mali vokalni sastav "Ježice".

7. Susret čuvara hrvatske etno baštine

19.10.2019 | by Admin

7. Susret čuvara hrvatske etno baštine

U njemačkom Filderstadtu održan je 7. Susret čuvara hrvatske etno baštine. Riječ je o vrlo zanimljivom okupljanju KUD-ova i to kako onih iz Hrvatske, tako i onih iz dijaspore. Susret je ujedno i natjecateljskog karaktera, a kao dodatni sadržaj organiziran je i izbor najljepših djevojka u narodnoj nošnji iz dijaspore i domovine. Iz dijaspore su nastupili HKU ''Velebit'' Friedrichshafen, HKUD ''Kolovrat'' Luzern, KUD ''Fala'' Schaffhausen, FS ''Dijaskorak'' Offenbach, FS ''Plavi Dunav'' Ulm, HKUD ''Croatia Filstal'' Göppingen i HKUD ''Ruža''Filderstadt, dok su folkloraše i tamburaše iz domovine predstavljali KUD ''Magdalena'' Donja Kupčina, KUD ''Branimir'' Benkovac, KUD ''Ždala'', KUU ''Ivan Vitez Trnski'' Nova Rača, KUD ''Dangubice'' Kuterevo, KUD ''Koledišće'' Jezera, KUD ''Salinovec'', te KUD ''Lovro Ježek'' Marija Bistrica. Bistrički folkloraši i tamburaši izveli su koreografiju Hrvatsko zagorje. Ne samo da su izvrsno predstavili domovinu i Zagorje, nego su njihov rad i kvaliteta prepoznati i u međunarodnom okružju pa su u natjecateljskom dijelu proglašeni najboljima osvojivši 1. mjesto.

Picokijada

29.06.2019 | by Admin

Picokijada

Čast uveličavanja povijesne bitke, Picokijada!